Kabát s horami // The coat with hills

by Martina Marekova November 19, 2017

Tak vitajte v mojom prvom písaníčku na Slovensku. Tí, čo sledujú náš život, vedia, že Asociacionlaclaqueta je už usadené v novom ateliéri a že máme za sebou aj úžasnú prehliadku počas Fashion LIVE! v Bratislave. Kolekcia sa z viacerých dôvodov nazýva Návrat a vznikala takmer rok, od bodu, keď sme sa rozhodli, že značku sťahujeme týmto smerom. Je v nej neskutočný mix všetkého možného, čo mi prišlo do cesty a to buď v Holandsku alebo na Slovensku. Nedá sa to nejako jednoznačne zhrnúť a vymenovať, ale cez niektoré modely vám aspoň niečo priblížim. Dnes by som chcela opísať môj najobľúbenejší kabát z celej kolekcie.

Welcome to my first writing since I'm back in France. Some of you know we are settled in our new studio and we already had an amazing show during Fashion LIVE! in Bratislava. The collection is called Return and that's for many reasons (more or less obvious) and we worked on it for almost a year, from the moment we decided to move the brand in this direction. It's a mix of everything what came into my way, both in Holland and France. It's hard to just give a list of what's in it, so I will try to describe it step by step. Today I would like to introduce my most favourite coat from this collection. 

Asociacionlaclaqueta RETURN 2017

Tento kabát je takou mojou už klasickou kombináciou. Základ kabáta je hnedá vlna so zeleným tónom, kúpená ako zvyšková v Holandsku a takisto aj umelá kožušina na golier (bol to len kúsok, do ktorého sme potom museli napasovať strih goliera - v takýchto prípadoch veľkosť goliera závisí od veľkosti zvyšku, ktorý máme). Spodná časť je tkaný gobelín na veľmi pevnom základe, ale na mäkký na dotyk, neviem ani presne, ako sa tento druh nazýva. Strihal aj šil sa veľmi dobre a mám ho zo Slovenska - pravdupovediac odkiaľ presne neviem, ale tieto veci zvyčajne kupujem cez bazáry na FB.

This coat is a combination typical for me. The base is a brown wool with green tone in it, bought as a leftover in Holland, as well as the fake fur used for the collar (since it was only a small piece in irregular shape, we had to fit the pattern of the collar in it and in cases like this the size of collar depends on the size of what we have available). Bottom part is a woven tapestry, soft on touch, yet strong - I have no idea what it's called. It was easy to work with and I bought it in France through a local FB group.

Vintage stuhy na rukávoch sú z holandského blšáku, kovové očká sú z klasického veľkoskladu tiež v Holandsku (sú podstatne jemnejšie a bez kazy ako tie, ktoré sa dajú zohnať u nás bežne, navyše ich mám odskúšané a nehrdzavejú). Vintage gombíky sú kožené a tiež odtiaľ z blšáku - pamätáte, keď som kúpila 5kg gombíkov a potom ich po večeroch triedila a čistila?

Vintage ribbons on the sleeves are from a flea market in Holland, the metallic eyelets are from a regular wholesale (they are soft and proved to be resistant to corrosion). Vintage buttons are from there too - do you remember, when I bought 5 kilos of buttons and then spent evenings by cleaning and sorting them out?.

Podšívka je viskózová (zvyčajne sa snažím dávať vzorkové kúsky, ale tu nevystačili) a spoločne s vypchávkami ich mám z Holandska (znova, napr. aj pri vypchávkach je citeľný rozdiel v kvalite v porovnaní s galantériou v ponuke slovenských veľkoskladov, napr. tieto sú pevnejšie, s filcom a preštepované, takže lepšie držia tvar kabáta). Vlizelín (materiál, ktorý sa nažehľuje zvnútra, aby bol kabát pevnejší a držal tvar) dávame iba nemecký, rokmi sa nám osvedčil ako najlepší a tento textilný je aj v ponuke na Slovensku. 

I used viscose lining (the sample pieces I sometimes use were not enough) and bought them in Holland along with the shoulder pads (once again, the quality is the key, these shoulder pads are stronger, with felt and stitched through to keep the shape of the coat). Vliselin (material we iron from inside to keep the shape of the coat and make it stronger) is from Germany and it's the textile version of it - it was proven over years as one of the best ones around.

 

Kabát má princezový strih, lištové vrecká, rozšírené rukávy a krásne formuje postavu. Tento strih mám najradšej, je to klasická klasika, ktorú v dámskej móde nič neprebije. 

Princess cut, slash pockets, trumpet sleeves. This is my most favourite kind of coat, it's timeless classic which is in women's fashion hard to beat.

 

XOXO,

Martina

 

Kabát je v ponuke TU - coat is on offer HERE

Runway photo: Fashion LIVE! 2017

Lookbook photos: Photographer Lubomir Rechtorik, Model Frederika Baranova

Martina Marekova
Martina Marekova

Author


Leave a comment

Comments will be approved before showing up.


Also in What's new

Future Fabrics Expo Londýn 2019
Future Fabrics Expo Londýn 2019

by Martina Marekova February 19, 2019

View full article →

Všetko SLOW - pomalá móda
Všetko SLOW - pomalá móda

by Martina Marekova January 17, 2019

Pomalá móda nie je žiaden nový vynález, ani hnutie, ani najnovší trend. Je to smerovanie, tendencia vyrábať odevy istým spôsobom - tak, ako sa vyrábali kedysi, pred príchodom fast fashion. Fast fashion prišla ako dôsledok vývoja technológií, a pomalá móda je vlastne to, čo nespadá pod fast fashion.

View full article →

Asociacionlaclaqueta x PLETKA bomber jacket collab
Asociacionlaclaqueta x PLETKA bomber jacket collab

by Martina Marekova June 10, 2018

Bomber jackets became one of those pieces, where can be everything combined - especially when you have plenty of colourful materials with different textures. So when we were considering the collab for local competition with Pletka, we went for a bomber.

View full article →

SIZING
 SIZE BUST WAIST HIPS
S/36 84cm/33" 66cm/26" 90cm/35.5"
M/38 88cm/34.5" 70cm/27.5" 94cm/37"
L/40 92cm/36" 74cm/29" 98cm/39"
XL/42 96cm/38" 78cm/30.5" 102cm/40.5
XXL/44 100cm/39.5" 82cm/32" 106cm/42"
 

BUST

The actual measurement around the fullest part of the bust, not your bra size. For bust size measure around your chest at the fullest point not wearing a padded bra. Make sure to go under your arms.

WAIST

Measure around the smallest part of your waist with one finger between your body and the measuring tape.

HIPS

Do this one in front of the mirror - measure around the widest point of your hips (front view) and be sure to include your bum. Stand with your feet and legs together and try to keep the measuring tape level to the ground while it circles your body.

This is our default standard sizing.
Please feel free to contact us for a made-to-your-size orders!